Auld Lyon Theatre

10:15 AM The Renaissance Man
11:00 AM Baksana (1st & 3rd Weekend)
11:30 AM Fakespeare (2nd Weekend)
12:00 PM Manis O’Tool (1st & 2nd Weekend)
12:30 PM Fakespeare (3rd Weekend)
1:00 PM Witch Trial & Bear Baiting!
2:00 PM No Parchment Needed
3:00 PM Les Bouffons des Battes
3:30 PM The Renaissance Man
4:30 PM The Seadogs
5:30 PM Witch Trial & Bear Baiting!

The Village Square

10:15 AM Robin Hood and Maid Marion Present!
11:00 AM Broon
12:00 PM Robin Hood and Maid Marion Present!
12:45 PM Broon
1:45 PM Robin Hood and Maid Marion Present!
2:30 PM BOWI
3:30 PM Broon
4:30 PM Tatiana and Misha
5:00 PM Broon
5:45 PM Baksana (1st and 3rd Weekend)
Fakespeare (2nd Weekend)

The Washing Well

12:00 PM Washing Well Wenches
1:00 PM Hawke
3:00 PM Rebel Tymes
4:00 PM Washing Well Wenches
6:00 PM Washing Well Wenches

Zamperla Tournament Arena

11:00 AM Her Majesty’s Joust and Tournament
12:00 PM Goode’s Company of Pike and Foote
2:00 PM Her Majesty’s Joust and Tournament
4:00 PM Privateer Battle Chess with B.O.O.M.
5:00 PM Her Majesty’s Joust and Tournament

Salle Saint-George

11:00 AM Fencing Demonstration
4:00 PM Fencing Demonstration

Evening Entertainment at The Hammered Troll

4-Aug The WhiskeyRicks
11-Aug 7pm- Heavy Hammer
11-Aug 8pm- Vidor’s Vixxens
18-Aug Coming Up Threes

Siren’s Cove

12:00 PM No Parchment Needed
12:30 PM The Seadogs
1:00 PM Les Bouffons des Battes
3:00 PM Robin’s Risque Revels
4:00 PM LYNX- Daredevil of Oddities
4:30 PM No Parchment Needed

The Ember Rose

10:15 AM Arden the Fiddler
11:00 AM LYNX- Daredevil of Oddities
12:00 PM Tatiana and Misha
1:00 PM LYNX- Daredevil of Oddities
2:00 PM Baksana (1st & 3rd Weekend)
2:30 PM Fakespeare (2nd Weekend)
3:00 PM Tatiana and Misha
4:00 PM Manis O’Tool (1st & 2nd Weekend)
4:30 PM Fakespeare 3rd
5:00 PM LYNX- Daredevil of Oddities
6:00 PM Manis O’Tool (1st & 2nd Weekend)
6:30 PM Fakespeare (3rd Weekend)

Oakwood Pavillion

11:00 AM Storytime with Wytchwood Players
12:00 PM Piccolo Puppet Players
1:00 PM Storytime with Wytchwood Players
2:00 PM Piccolo Puppet Players
3:00 PM Storytime with Wytchwood Players
4:00 PM Piccolo Puppet Players
5:00 PM Storytime with Wytchwood Players

Hammered Troll

10:15 AM Hawke
11:00 AM Rebel Tymes
12:00 PM BOWI
1:00 PM Pub Raid with B.O.O.M.
2:00 PM The Seadogs
3:00 PM Hawke
4:00 PM BOWI
5:00 PM Rebel Tymes
6:00 PM Pub Sing

Queen’s Pavilion/Fae Glade

1:00 PM Knighting Ceremony
10:05 AM Renaissance Dance!
10:30 AM  Maypole Dancing